Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Island 26:21. Domácí hráčky si v Chebu spravily chuť a zvítězily nad Islandem

28/09/2024 | reprezentace
Po bojovném výkonu při porážce s Polskem nastoupily Češky na turnaji O Štít města Chebu do svého druhého utkání. Už od začátku si národní tým začal budovat rozhodující náskok, který ve druhé půli udržel, díky čemuž slaví před domácími fanoušky výhru 26:21 a konečné druhé místo.

Ze začátku se oba celky pravidelně střídaly v zakončení, a to až do 10. minuty, kdy platil nerozhodný stav 5:5. Od toho okamžiku začala česká obrana fungovat fantasticky a v následujících dvaceti minutách hry povolila soupeřkám z Islandu pouze tři branky, zatímco samy domácí hráčky pokračovaly v nastoleném tempu. „Chtěly jsme pokračovat s tvrdou obranou, což se nám podařilo. V útoku to mohlo být trošku lepší, ale obrana se nám podařila. Navíc když funguje defenziva a do toho zachytají brankářky, je to ještě jednodušší,“ popisovala Natálie Kuxová. Dvě tříbrankové a jedna čtyřgólová série daly úvodnímu poločasu konečný výsledek 14:8.

Ve velké herní pohodě pokračovaly svěřenkyně Benta Dahla i ve druhé půli, kterou rozehrály čtyřmi trefami za sebou. Po zásazích Stellnerové, Eksteinové, Kuxové a Cholevové vedly Češky rázem vysoko 19:8. Soupeřky sice na druhé straně oplatily stejnou mincí a znovu se dotáhly, jenže čas na velký obrat neměly. Zbytek duelu si domácí házenkářky zkušeně pohlídaly a na turnaji O Štít města Chebu berou díky výhře nad Islandem konečné druhé místo.

FOTO+TOP: Petr Maťašeje

„Jsem velmi spokojen s prací v obraně. Pokračovali jsme tam, kde jsme začali v utkání s Polskem. Mladé hráčky mi dělají ohromnou radost, ale samozřejmě si vážím i dalších. Brankářky chytaly skvěle, myslím, že se jejich úspěšnost pohybovala kolem 50 %. Je to ale samozřejmě také součástí defenzivy. Holky ukázaly, že to chtěly, a to pro nás byla největší zkouška,“ chválil po utkání své svěřenkyně hlavní trenér Bent Dahl.

„Je to super. Jsem ráda, že to nebylo nějaké utahané, vyhrávaly jsme celkem o dost, takže na naší straně zasloužená výhra. Je čest tady hrát, snažím se to co nejvíc užívat. Atmosféra byla neskutečná, nečekala jsem tady tolik fanoušků. Jsem mile překvapená,“ dodala Natálie Kuxová směrem k příznivcům házené nakonec.

O Štít města Chebu | ČESKO – Island 26:21 (14:8)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná, Wizurová – Königová, Stříšková 4, Kordovská 1, Andrýsková, Šustáčková 2, Desortová 3, Stellnerová 3, Kuxová 5, J. Franková 1, Smetková 2, A. Franková, Kovářová, Jestříbková, Cholevová 4, Eksteinová 1.

Sestava a branky Islandu: Þorsteinsdóttir, Jacobsen 3, Stefánsdóttir 1, Albertsdóttir 7, Renötudóttir, Elíasdóttir 1, Sigurðardóttir, E. R. Magnúsdóttir 1, Sturludóttir, Jónsdóttir 1, D. D. Magnúsdóttir, Björnsdóttir 2, Hagalín, Þorkelsdóttir 4, Ásmundsdóttir 1.