Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Kynžvart potřetí prohrál o gól, v Hodoníně byla k vidění velká přestřelka se Šaľou

19/10/2024 | soutěže
Kynžvart rozehrál 6. kolo MOL Ligy nejtěsnější možnou porážkou proti Iuventě. Písek si poradil s Plzní a Olomouc oslavila důležité dva body se Zlínem. Gólově nabitý duel mezi Hodonínem a Šaľou skončil remízou, zatímco defenzivní podívanou se Slavií ovládla Dunajská Streda. Baník v posledním utkání kola skolil Porubu.

Kynžvart padl s Iuventou nejtěsnějším možným rozdílem

Házená Kynžvart – Iuventa Michalovce 26:27 (11:14) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: Lauko 6, Poláková 6, Dresslerová 5 – Habánková 6, Popovcová 4, Wollingerová 4
Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný
Sedmimetrové hody: 5/1 – 2/2
Vyloučení: 1:3

Zlomové momenty: Domácí hráčky naskočily do utkání skvěle a dostaly se do vedení 9:7. Pětibrankovou sérií se však Iuventa dostala do čela a od té doby vedla. Kynžvart následně vyrovnal a ještě ve 47. minutě platila remíza 23:23. Závěr však lépe vyšel hostujícím hráčkám, které zapisují nejtěsnější možnou výhru.

Zajímavost zápasu: Kynžvart prohrál už počtvrté v sezoně a potřetí rozdílem jediné branky.

Nejlepší střelkyně: Utkání poznalo hned tři šestibrankové střelkyně. Annamaria Lauko a Marie Poláková pálily na domácí straně, zatímco Veronika Habánková táhla Iuventu.

Co výsledek znamená: Kynžvart se drží ve středu tabulky na sedmém místě a Michalovce si stále střeží stoprocentní bilanci.

Písek uspěl v Plzni

DHC Plzeň – Sokol Písek 25:29 (11:15) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: Koubová 7, Panošková 6, P. Drozdová 3 – Korešová 9, Indráková 5, Svobodová 4
Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev
Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2
Vyloučení: 4:3
Diváci: 116

Zlomové momenty: Čtyřmi zásahy v řadě se Písek ujal vedení 6:3 a od té doby tahal za delší konec. Západočešky sice dokázaly po čtyřech gólech po sobě ihned na startu druhé části vyrovnat, jenže Sokol rychle zareagoval a odskočil do rozhodujícího náskoku.

Zajímavost zápasu: Písek dokázal porazit Plzeň už v pátém vzájemném utkání v řadě.

Nejlepší střelkyně: Iveta Korešová potvrdila roli nejlepší střelkyně MOL Ligy a táhla Písek devíti brankami.

Co výsledek znamená: Plzeň zůstává s jedním bodem na kontě poslední v tabulce, zatímco Písek drží krok s čelem české části soutěže.

Zora konečně bodovala

DHK Zora Olomouc – Handball club Zlín 29:23 (16:9) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: A. Kubálková 10, Možíšová 6, Machačová 4 – Polomíková 9, Filípková 3, Gabrhelová 2
Rozhodčí: Pavel Blanár – Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody: 5/5 – 10/9
Vyloučení: 8:6. ČK: Jansová (OLO)
Diváci: 300

Zlomové momenty: Zora hned na úvod odskočila do vedení 4:0, čímž jasně nastolila tempo utkání. Domácí hráčky se v první části dostaly až do vedení 14:5 a od té chvíle svůj náskok strážily a dokráčely si pro důležité dva body.

Zajímavost zápasu: V utkání bylo k vidění hned patnáct sedmiček! Čtrnáct z nich skončilo brankou.

Nejlepší střelkyně: Zoru táhla desetigólová Anna Kubálková, Zlín nejvíce spoléhal na Lucii Polomíkovou, která se prosadila devětkrát.

Co výsledek znamená: Olomouc prolomila sérii porážek a zapisuje druhou výhru v sezoně. Zastavila přitom rozjetý Zlín, který zůstává na šesti bodech.

Pozápasové ohlasy:
Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc:
„Máme dva body. Zápas byl vyloženě o týmu, což jsme si celý týden říkaly, takže já mám velkou radost, protože jsme splnily tento jediný pokyn. Říkala jsem holkám, že budou bojovat, doslova „žrát parkety“ a že pokud můžeme něčím vyhrát, tak týmem. Proti Zlínu to vyhrál opravdu tým, kdy chvíli se dařilo jedné, potom druhé. Celkově hrály jedna za druhou a tohle je odměna.“

Hodonín vyválčil se Šaľou bod

HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa 33:33 (15:18) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: Dos Santos 10, Štipčáková 7, Víchová 5 – Ščípová 16, Holešová 6, B. Königová 3
Rozhodčí: Petr Halada – Jan Kosmák
Sedmimetrové hody: 8/7 – 6/3
Vyloučení: 6:4. ČK: L. Ratvajská (SAL)
Diváci: 247

Zlomové momenty: Úvod patřil Šaľe, která po osmi minutách hry vedla už 8:2, jenže domácí hráčky se nevzdávaly a v přestřelce dokázaly ještě do poločasu snížit. Přetahovaná pokračovala i nadále a i když měl v samotné koncovce navrch Hodonín, Olívia Ščípová vybojovala trefou v poslední vteřině pro Slovenky alespoň bod.

Zajímavost zápasu: Jen tři hráčky se dohromady postaraly o polovinu všech gólů v utkání, a to domácí Andrezza Paizinho Sales Dos Santos s Veronikou Štipčákovou a hostující Olívia Ščípová.

Nejlepší střelkyně: Olívia Ščípová předvedla famózní výkon a nastřílela v dresu Šaľy šestnáct branek!

Co výsledek znamená: Oba týmy nutně potřebovaly body. Hodonín se díky druhé remíze odpoutal ze dna tabulky a Šaľa se posunula na devátou příčku.

Slavia nezaskočila Dunajskou Stredu

HC DAC Dunajská Streda – DHC Slavia Praha 24:16 (9:9) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: Kovács 4, Boada 4, Čočaj 3 – Holečková 4, Vostárková 3, Malá 3
Rozhodčí: Boris Sivák – Richard Sivák
Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/2
Vyloučení: 5:6

Zlomové momenty: Oba celky s brankami šetřily a první půle skončila skromnou remízou 9:9. Těsný vývoj platil až do 47. minuty, kdy brankářka Malá snižovala na 14:15 z pohledu Slavie. Následně však Dunajská Streda definitivně rozhodla povedenou devítigólovou sérií.

Zajímavost zápasu: Dunajská Streda nevstřelila méně branek od srpna 2023. Obrana Slavie držela slovenské mistryně zkrátka.

Nejlepší střelkyně: O titul nejlepší střelkyně utkání se dělily hned tři hráčky se čtyřmi zásahy na kontě, a to Noémi Kovács, Emma Boada Coronado a Veronika Holečková.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda drží v čele MOL Ligy krok s Iuventou, zatímco Slavii Most odskočil.

Most si hladce poradil s Porubou

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 38:24 (18:9) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: Szarková 6, Kostelná 6, Zachová 6 – Farářová 4, Kašpárková 4, Kristina Rajová 4
Rozhodčí: Vojtěch Beňuš – Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1
Vyloučení: 4:4
Diváci: 450

Zlomové momenty: Na čtyřgólovou sérii Baníku odpověděla Poruba třemi zásahy v řadě, jenže následně Most znovu odskočil. V drtivém závěru první půle se domácí hráčky dostaly až do vedení 18:9. Ve druhém poločasu si házenkářky Černých andělů držely svůj náskok a až do konce ho navyšovaly.

Zajímavost zápasu: Most je doma zatím stoprocentní a v součtu s evropskými soutěžemi vítězí už popáté v řadě.

Nejlepší střelkyně: Simona Szarková, Katarína Kostelná a Dominika Zachová se každá v domácím dresu prosadily hned šestkrát.

Co výsledek znamená: Most se drží v těsném závěsu za vedoucí Iuventou a Dunajskou Stredou. Poruba zůstává se dvěma body desátá.

Joao Florencio, trenér DHK Baník Most:
„Z naší strany to byl pěkný zápas, v první půli jsme předvedli dobrý výkon, ve druhé rovněž, ale dělali jsme o něco víc chyb, což bylo dáno hlavně tím, že jsme prostřídali tým a nechali odpočívat hráčky, které se chystají na reprezentační sraz. Celkově si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři, ačkoli to z výsledku nemusí být na první pohled patrné. Teď máme týden na to, abychom se připravili na utkání v Písku, což je další těžký soupeř. Potřebujeme hodně trénovat a důkladně se připravit.“

Jaroslav Hudeček, trenér TJ Sokol Poruba: „V prvé řadě bych chtěl domácím pogratulovat k zaslouženému vítězství. Já jsem do Mostu jel s představou, abychom tu odehráli pěkné, kvalitní utkání a neodjeli s takovým výsledkem, z toho jsem trochu zklamaný. Jednoznačně se projevila herní kvalita hráček soupeře, které využívaly našich zbytečných technických chyb a neproměněných šancí. Nabíjeli jsme domácím do rychlých protiútoků. V řadě případů jsme ale na druhou stranu dokázali soupeře pokrýt. Jednoznačně se musíme poučit ze svých chyb, ale i ze hry soupeře, protože jeho kvalita, hlavně na spojkách, je nesporná. Jde zčásti i o fyzickou připravenost soupeře. Odešli jsme trochu fyzicky, a to ať už v první polovině, tak ve druhé, prakticky vždy v závěrečné fázi, tedy ve chvílích, kdy se láme chleba. I tady máme na čem během přestávky pracovat a jak se říká dobít baterky.“