Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Písek v dohrávce zdolal Kynžvart, Poruba bodovala a stoupá tabulkou! Baník zvítězil na Šaľe

16/10/2024 | soutěže
Středeční duely 5. kola MOL Ligy patřily favoritům. Dunajská Streda si poradila s Olomoucí, Slavia přestřílela bojovný Hodonín a Iuventa ukázala svou sílu zejména ve druhém poločase v utkání proti Zlínu. Sobotní program nabídl duel Šaľy s Baníkem, který zvládly lépe hráčky Černých andělů. Hrála také Poruba, která proti Plzni poprvé v sezoně bodovala. Duel Písku s Kynžvartem se dohrával až ve středu a domácí házenkářky v něm zvítězily 33:28.

Šaľa vzdorovala, body ale odvezl Baník

HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Baník Most 34:39 (14:21) | 12. 10. 2024
Nejvíce branek:
Ščípová 9, Königová 9, Pócsíková 6 – Zachová 8, Jestříbková 6, Mateus 4, Szarková 4, Behenská 4, Kuxová 4
Rozhodčí: Michal Baďura – Tobiáš Ondruš
Sedmimetrové hody: 3/3 – 0/0
Vyloučení: 1:4

Zlomové momenty: Zápas byl dlouho docela vyrovnaný, Most si začal tvořit velký náskok na konci první půle. Do kabin odešel se sedmibrankovým vedením poté, co přidal pět branek v časovém úseku, kdy soupeř skóroval jen jednou. Šaľa dokázala stáhnout manko na čtyři trefy ve druhém poločase, víc už se ale přiblížit nedokázala.

Zajímavost zápasu: Most bodoval proti Šaľe po dvanácté v řadě. Slovenky dokázaly za tuto sérii získat pouze jeden bod při domácí remíze 26:26 v loňském dubnu.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo Olívii Ščípové a Barboře Königové, které se obě prosadily devětkrát.

Co výsledek znamená: Most získal čtvrtou výhru v pěti zápasech, a je tak aktuálně s osmi body na dělené třetí pozici se Slavií. Šaľa nedokázala navázat na svou první výhru a po minulém duelu tak opět vyšla bodově naprázdno.

Poruba konečně bodovala, poradila si s Plzní

DHC Sokola Poruba – DHC Plzeň 25:22 (12:10) | 12. 10. 2024
 Farářová 7, Ka. Rajová 5, Kašpárková 4 – Koubová 5, Panošková 3, L. Drozdová 3, Polanková 3, P. Drozdová 3, Vysloužilová 3
Rozhodčí: Adam Beneš – Jiří Kubis
Sedmimetrové hody: 6/4 – 1/1
Vyloučení: 4:6
Diváci: 98

Zlomové momenty: Duel byl v prvním poločase vyrovnaný a ještě ve 27. minutě srovnávala Koubová na 10:10. Do poločasu už ale skórovala jen Poruba, a to dvakrát. Od té doby už se Plzeň nedokázala dotáhnout a vyrovnat, natož přejít do vedení. Nebyla k tomu zas tak daleko, ještě v 37. minutě stahovala Panošková manko na jedinou branku. Jenže Poruba si situaci pohlídala, odskočila až do pětigólového náskoku a získala tak své první body.

Zajímavost zápasu: Po výhře Poruby po pátém kole už v MOL Lize nezůstal žádný tým, který by neměl ani bod.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíc dařilo domácí Anežce Farářové, která se trefila sedmkrát. Využila k tomu čtyři sedmičky.

Co výsledek znamená: Ostravanky se posunuly před Hodonín a Plzeň až na deváté místo. Jsou i před Zorou, ale pouze o skóre. Naopak Plzeň je nyní úplně poslední s jedním bodem.

Slovenský mistr proti Olomouci dominoval

HC DAC Dunajská Streda – DHK Zora Olomouc 40:28 (19:13) | 9. 10. 2024
Čočaj 6, Rajnohová 6, Policarpo Santos 5 – A. Kubálková 6, Machačová 5, Možíšová 4
Rozhodčí: Michal Gönci – Michal Nagy
Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2
Vyloučení: 4:1

Zlomové momenty: Dunajská Streda vstoupila do utkání v roli velkého favorita, což se hned od začátku prokazovalo i na palubovce. Domácí celek se rychle dostal do osmibrankového vedení, které se sice do poločasu snížilo o dva góly, i tak byla ale převaha zřetelná a naplno se ukázala ve druhé polovině. Slovenský tým nechtěl dopustit žádné drama, a tak brzy zvýšil své vedení na dvouciferný počet gólů, na což už Zora nedokázala zareagovat.

Zajímavost zápasu: Hořkost porážky na domácí palubovce okusila Dunajská Streda naposledy v půlce ledna s Kynžvartem, od té doby je stoprocentní. Dominanci pocítila i Olomouc.

Nejlepší střelkyně: Na domácí straně se hned dvě hráčky postaraly o šest branek, a to Linea Čočaj a Erika Rajnohová. Stejný počet gólů dala také Anna Kubálková ze Zory.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda zůstává stoprocentní a i nadále nahání stejně úspěšné Michalovce, Olomouc prohrála už počtvrté a je devátá.

FOTO+TOP: Facebook HC DAC Dunajská Streda

Slavia potvrdila roli favorita

DHC Slavia Praha – HK Hodonín 28:21 (14:10) | 9. 10. 2024
Vostárková 6, Schreibmeierová 6, Franková 4 – Kalinová 8, Chrenková 4, Víchová 4
Rozhodčí: Petr Kremláček – Filip Procházka
Sedmimetrové hody: 9/6 – 5/4
Vyloučení: 1:4
Diváci: 75

Zlomové momenty: Slavii sice parádní vstup do sezony pokazila porážka s Mostem, svou kvalitu ale chtěly Pražanky předvést proti Hodonínu, a to se podařilo. Výhra se však lehce nerodila, Hodonín hrozil hlavně v prvním poločase, kdy si v jednom momentu hýčkal vedení. To si na svou stranu ale vzaly ještě do poločasu slávistky. Ve druhé části hry domácí tým sice držel náskok, ale Hodonín se nevzdával a Slavii se nepodařilo odskočit do výraznějšího vedení. To si Pražanky vybudovaly až na úplném konci duelu.

Zajímavost zápasu: Ve všech soutěžích drží Slavia na domácí palubovce už osmizápasovou sérii výher.

Nejlepší střelkyně: Nikola Kalinová se prosadila osmkrát a postarala se o více než třetinu branek Hodonína. Za Slavii pálily šestkrát přesně Tereza Vostárková a Simona Schreibmeierová.

Co výsledek znamená: Slavia poskočila na třetí místo za dva suverénní slovenské celky, Hodonín zůstává s jedním bodem na kontě třetí od konce.

Iuventa si poradila se Zlínem

Iuventa Michalovce – Handball club Zlín 34:18 (13:10) | 9. 10. 2024
Dvorščáková 7, Habánková 5, Kowalik 4 – Polomíková 6, Filípková 3, Gabrhelová 2
Vyloučení: 6:2

Zlomové momenty: Iuventa do utkání šla jako favorit, ale první poločas z její strany nebyl tak jasný. Zlín se dokonce ujal dvougólového vedení a vyslal varování, že jej není radno podcenit. Domácí hráčky ale po pauze ukázaly, proč jsou na prvním místě MOL Ligy. Náskok se brzy vyšplhal na dvouciferný počet a konec utkání byl v jasné režii Iuventy, která nakonec vyhrála o šestnáct branek.

Zajímavost zápasu: Zatímco v prvním poločase se domácí hráčky rozjížděly, v tom druhém Slovenky dominovaly a vstřelily 21 gólů, přičemž inkasovaly jen osmkrát.

Nejlepší střelkyně: Domácí Alena Dvorščáková táhla se sedmi zásahy ofenzivu Slovenek, na druhé straně byla se šesti trefami nejúspěšnější Lucie Polomíková.

Co výsledek znamená: Michalovce si jasně poradily s rozjetým Zlínem a drží první místo v celé soutěži, Valašky zůstávají průběžně páté.

Písek po dvou porážkách zabral

Sokol Písek – Házená Kynžvart 33:28 (15:17) | 16. 10. 2024
 Korešová 8, Stellnerová 7, Indráková 6 – Bezruková 8, Dresslerová 5, Königová 4
Rozhodčí: Kateřina Fialová – Marta Sovová
Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3
Vyloučení: 2:2

Zlomové momenty: Kynžvart byl v prvním poločase lepším týmem a ještě dvě minuty před přestávkou vedl po brance Sofiie Bezrukové 17:13. Jihočešky své manko před odchodem do kabin ještě dokázaly stáhnout na dvě branky a po změně stran předvedly perfektní obrat. Už ve 36. minutě totiž vedly zásluhou Terezy Indrákové 20:17. Západočešky později prohrávaly až o pět branek, ale svou kůži nechtěly dát lacino a osm minut před koncem zápasu snižovala na 27:28 Marie Poláková. Domácí hráčky ale v závěru zejména díky třem trefám Aleny Stellnerové dokázaly získat dva body pro sebe.

Zajímavost zápasu: Kynžvart před tímto zápasem neprohrál s Pískem pět duelů v řadě. Poslední výhra Jihočešek se datovala k 5. únoru 2022.

Nejlepší střelkyně: Největší hvězdy obou celků opět nezklamaly. Iveta Korešová i Soffia Bezruková nastřílely shodně osm branek. Korešová si upevnila první místo v tabulce střelkyň se 45 zásahy. Bezruková se dělí o druhou pozici s mosteckou Dominikou Zachovou. Obě mají na svém kontě 29 branek.

Co výsledek znamená: Písek si v tabulce polepšil na šesté místo a přeskočil právě Kynžvart, který prozatím zůstane na sedmé pozici.