Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Norsko – Česko 24:29. Dorostenky si poradily i s Norskem a zaznamenaly nejlepší výsledek v historii!

23/08/2024 | reprezentace
Poslední zápas dorostenek na mistrovství světa v Číně přinesl další velkou radost. České házenkářky si po triumfu nad Brazílií připsaly další cenný skalp, když porazily favorizované Norsko. Díky tomu získaly konečné deváté místo a dosáhly tím nejlepšího umístění Česka v historii MS dorostenek.

Dorostenky přepsaly historii

W18 IHF WC 2024 | Norsko – Česko 24:29 (10:15) | 23. 8. 2024
Rozhodčí:
Ismail Metalari – Nenad Nikolovski (oba MKD)
Sedmimetrové hody:
 2/2 – 1/2
Vyloučení:
 0:1

Sestava a branky Norska: Ro, With, Hessen, Langaard, Ekerhovd 4, Gunnarsdottir, Tommervag 2, Gulbrandsen 2, Holte, Ellingsen 1, Kongssund 1, Langseth 3, Hagenes, Haldorsson 3, Breen 5, Refsland 3.

Sestava a branky Česka: Fadrná, Chvátalová – Malcová, Pazderová 1, Kocová, Rampová 3, Škárková 1, Baborovská 1, Matějková 3, Holeňáková 2, Pejšová 4, Baroňová, Vrbková 6, Pospíšilová 2, Polanková 4, Filípková 2.

České dorostenky poslední zápas otevřely gólem hned v první minutě, který vstřelila Pospíšilová. Soupeřky hned odpověděly, ale naše reprezentantky se dokázaly stále držet o krok napřed a Norky do vedení nepouštěly. Okolo 10. minuty odskočily do vedení o tři branky, které sice protivnice opět stáhly, jenže pak se Češky prosadily hned pětkrát v řadě a do poločasové pauzy odcházely s pětibrankovou výhodou.

Zpočátku druhého poločasu se týmy ve skórování střídaly, ve 41. minutě už Češko vedlo o sedm tref. Ve zbytku zápasu už si dorostenky víceméně náskok udržovaly, skvěle si soupeřky pohlídaly a k nějakému výraznému snižování nebo dramatu na konci vůbec nedošlo. Naše reprezentantky nakonec na čínském mistrovství světa obsadily konečné deváté místo. Jedná se o nejlepší umístění českých dorostenek na MS v historii.

FOTO+TOP: Sasa Pahic Szabo / Kolektiff / IHF

„Zápas se nám povedl, vyhrávaly jsme od samotného začátku. Obrana byla také skvělá, i v útoku jsme dobře zakončovaly. Brankářky zachytaly skvěle,“ zhodnotila poslední utkání Claudia Rampová, která v turnaji dvakrát získala ocenění pro nejlepší hráčku utkání. „Super zápas z mého i z týmového pohledu, asi nejlepší na celém turnaji. Hrály jsme srdcem, výbušně, týmově. Jsem strašně spokojená, že jsme to urvaly. Deváté místo je pro nás neskutečný úspěch,“ doplnila ji brankářka Nikola Fadrná, jež byla v turnaji rovněž dvakrát zvolena za nejlepší hráčku duelu.

„Dochází mi slova. Už s Brazílií to bylo emotivní. Podařilo se nám holky znovu nabudit. Jsem na ně strašně moc pyšná. Celý tým táhl za jeden provaz. Byly situace, kdy jedna skákala za druhou. Byla tam obětavost, srdce, nasazení, byla tam radost. Deváté místo je velká odměna, kdo by si to při naší přípravě řekl. Je to sen, který žijeme. Věřím, že holky budou dále hladové po dalších úspěších. Jejich práce v dorostenkách tímto zápasem skončila, přeju jim i v juniorkách, aby se jim dařilo a aby ten svůj chtíč, dravost prodávaly i v zápasech za juniorky, “ hledala slova chvály po konci turnaje trenérka Petra Vítková.