Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Brazílie – Česko 24:25. Dorostenky zvládly dramatický závěr s Brazílií a na MS zabojují o deváté místo

22/08/2024 | reprezentace
Šestý zápas dorostenek na mistrovství světa v Číně měl vítězný konec. I přestože se na konci Brazilkám podařilo náskok českých házenkářek smazat, hráčky z Evropy dokázaly uhájit nejtěsnější možný postup. Češky se v souboji o konečnou devátou pozici postaví proti Norsku.

Napínavý závěr se šťastným koncem

W18 IHF WC 2024 | Brazílie – Česko 24:25 (16:13) | 22. 8. 2024
Rozhodčí:
Mohamed El Gahss – Zakaria El Malwane (oba MAR)
Sedmimetrové hody:
1/1 – 3/5
Vyloučení:
 4:3

Sestava a branky Brazílie: de Sousa 3, Fúculo 4, Rocha, Soares 2, Souza 1, Gomes 2, de Castro, van Lieshout 1, Ladeia 2, Kieling, Pereira, Nunes 4, da Silva 2, e Silva, Dovigo, Vitor 3.

Sestava a branky Česka: Fadrná, Chvátalová – Malcová, Pazderová 3, Kocová 2, Rampová 11, Škárková 1, Baborovská, Matějková 3, Holeňáková, Pejšová 2, Baroňová 1, Vrbková, Pospíšilová, Polanková 1, Filípková 1.

Český tým do utkání s Brazílií vstoupil velice dobře. Ve druhé minutě střeleckou listinu otevřela Pazderová, na kterou navázala Matějková a dvakrát Rampová, Češky tak rázem vedly 4:0. Soupeřky se poprvé trefily až ve čtvrté minutě, ale naše házenkářky zareagovaly dalšími třemi góly. Pak se ale na chvíli přestalo herně dařit. Šestibrankové manko se Brazílii povedlo postupně snižovat, až přišlo vyrovnání, a nakonec do poločasu odcházely o tři trefy spokojenější právě Jihoameričanky.

FOTO+TOP: Sasa Pahic Szabo / Kolektiff / IHF

Ty navíc skvěle vstoupily i do druhé půle, kdy se trefily hned čtyřikrát v řadě. V tu chvíli už to vypadalo dost zle, skóre 13:20 nepotěšilo příznivce českých barev, jenže přišel zvrat. Od 34. až do 48. minuty nedovolily Češky svým soupeřkám zapsat jedinou branku. Samy se přitom trefily rovnou desetkrát v řadě a znovu se tak chopily vedení. Parádní výkon ve druhé půli poznamenalo drama v závěru, kdy se čtyřbrankové vedení v posledních minutách ztenčilo na pouhý gól, ve výsledku už to ale nic neznamenalo. Český tým vyhrál 25:24 a v pátek od 9:45 vyzve v souboji o konečnou devátou pozici Norsko.

„Začátek se nám vyvedl, pak jsme měly hodně technických chyb,“ komentovala duel Eliška Baroňová. „Ale vrátily jsme se do těch správných kolejí, podporovaly jsme se, bojovaly jsme srdcem a to nás vrátilo do zápasu,“ doplnila ji Eliška Škarková.

„Jsem šťastná. Podíváme se do první desítky na světě. Jsem stále plná dojmů. Vím, že jsme udělaly dost chyb. Holky ale předvedly maximální bojovnost a srdce. Hodně to pro mě znamená, že jsme se dokázaly vrátit do zápasu, i když se nám úplně nedařilo v útoku. Děkuji všem, kteří nám fandí a podporují nás. Doufám, že si to užíváte stejně jako my. Ještě jednou děkuji, jste zlatí,“ neskrývala dojetí a emoce trenérka Petra Vítková.