Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Evropský pohár mužů: Lovci doma úřadovali, Zubří padlo se slovenským vicemistrem a Kénik padl ve Finsku

20/10/2024 | soutěže, zahraničí
Lovosice vkročily do Evropského poháru skvěle a kosovský Famgas v úvodním duelu skolily jasně 38:28. Na druhou stranu Zubří začalo porážkou, na Slovensku padlo s Považskou Bystricou 20:25. V neděli se dostal do akce i brněnský Kénik, který nestačil na finské BK-46 rozdílem dvanácti branek.

Lovci ve druhé půli začali úřadovat

HK FCC Město Lovosice – KH Besa Famgas 38:28 (14:13) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek: Chotěborský 12, Říha 6, Khayan 4 – Mulaj 10, Cwieka 6, Stankovic 6
Rozhodčí: Sandra Schaad – Andrea Müller (obě SUI)
Sedmimetrové hody: 1/2 – 2/3
Vyloučení: 3:6

Po vyrovnaném úvodu prohrávali Lovci těsně 3:4, avšak čtyřmi trefami v řadě dokázali soupeři odskočit. Kosovský celek od té doby pomalu manko stahoval a v poslední minutě úvodní půlhodiny vyrovnal na 13:13. Po trefě Motla však přece jen odcházeli do šaten alespoň o gól spokojenější domácí házenkáři.

Na startu druhé půle vyrovnal nejlepší střelec Besa Famgasu Mulaj na 14:14, jenže čtyřmi zásahy po sobě Lovosice odskočily. Od té doby tahali Severočeši za delší konec a od 40. minuty začali úřadovat. V 56. minutě snižovali hosté na 28:34, avšak koncovka znovu patřila bronzovému celku posledního ročníku Chance Extraligy. Díky skvělému finiši a čtyřem gólům v řadě si totiž Lovosice do odvety odnáší výhodu desíti branek.

FOTO+TOP: Robert Grim (HK FCC Město Lovosice)

Valaši v prvním duelu padli

MŠK Považská Bystrica – HC ROBE Zubří 25:20 (15:11) | 19. 10. 2024
Nejvíce branek:
Ďuriš 7, Macháč 6, Živkovič 4 – Hrstka 8, Paquiom 2, Kucsera 2
Rozhodčí: Mats Dahlby Fremstad – Jorgen Jorstad (oba NOR)
Sedmimetrové hody: 4/5 – 3/3
Vyloučení: 5:3

Ze stavu 1:3 se Zubří rychle otřepalo a po třech zásazích za sebou se samo dostalo do vedení. Považská Bystrica si však okamžitě vzala výhodnou pozici zpět a až do konce úvodní půlhodiny si vypracovala čtyřbrankové vedení.

Domácí si po celou dobu od startu druhého dějství udržovali tří až čtyřgólový náskok. Ze stavu 16:21 však Zubří zahájilo stíhací jízdu a dokázalo stáhnout manko na jedinou trefu. Už se rýsoval skvělý výsledek do odvety, jenže slovenský vicemistr zabral a v koncovce si zajistil výhodnější pozici do duelu na Valašsku. Po čtyřech zásazích v řadě zvítězila Považská Bystrica rozdílem pěti branek.

Kéniku první duel nevyšel podle představ

BK-46 – SKKP Handball Brno 41:29 (20:12) | 19. 10. 2024
Rönnberg 11, Sjöman 6, Säkkinen 6 – Moješcik 13, Ptáčník 5, Vukićević 3
Rozhodčí: Yves Schols (NED) – Stephen Martens (BEL)
Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6
Vyloučení: 4:4. ČK: Skyba – Kolečkář

Domácí naskočili do duelu třemi trefami v řadě, avšak Brno oplatilo stejnou mincí. Až do stavu 8:7 z pohledu BK-46 se oba celky pravidelně v zakončení střídaly, jenže následně Finové odskočili díky třígólové sérii do náskoku. Podobný kousek se jim povedl do odchodu do šaten ještě dvakrát, a proto po třiceti minutách hry vedli o osm branek.

Po deseti minutách z druhé půle odskočili domácí na jedenáct zásahů a po pěti gólech po sobě vedli v 50. minutě dokonce už 35:20. Kénik ale dobře věděl, že je velmi důležité i skóre do odvety, a proto ze sebe vyždímal poslední zbytky sil a ještě do sirény snížil na konečných 29:41. V odvetě na jihu Moravy ho čeká velmi složitý úkol.