Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Evropská liga mužů: Křest ohněm se světovým gigantem. Baník doma proháněl hvězdný Flensburg

15/10/2024 | soutěže, zahraničí
Příjezd německého Flensburgu do Karviné znamenal házenkářský svátek. Vždyť přijel tým, jenž má ve vitrínách trofeje pro vítěze německé Bundesligy, Ligy mistrů či Evropské ligy, sestava se navíc hemží spoustou mistrů světa. Svou sílu házenkáři Flensburgu demonstrovali v prvním hracím dnu Evropské ligy, kdy smetli chorvatský Sesvete 42:25. Jako druhý celek vyzvali českého mistra.

HCB Karviná – SG Flensburg-Handewitt 31:41 (11:24) | 15. 10. 2024
Nejvíce branek: Solák 10, Blyzniuk 8, Prašivka 4 – Møller 7, Jørgensen 6, Horgen 5
Rozhodčí: Ismail Metalari – Nenad Nikolovski (oba MKD)
Sedmimetrové hody: 2/3 – 1/1
Vyloučení: 2:3

Kvalita německého týmu byla vidět hned na začátku, kdy se ujal rychlého vedení 6:1 a později 12:3. Domácí borci se ale postupně dostali do tempa, což demonstrovala například sekvence kolem patnácté minuty, kdy se Karviné podařilo manko o něco snížit na 6:13. Celkově v první půli bojoval český mistr s vysokou kvalitou hry soupeře, avšak postupně si na jeho styl zvykal.

Hosté byli ofenzivně na výši a téměř každý útok měl gólové parametry. I proto se šlo v poločase do šaten za stavu 11:24 z pohledu domácího Baníku. Ani to ale nebránilo domácím v cestě, jelikož svěřenci Michala Brůny chtěli před vlastním publikem předvést házenkářskou podívanou.

FOTO+TOP: Facebook HCB Karviná

Začátek druhé poloviny domácí zachytili skvěle, a tak byla k vidění zajímavá přestřelka, ve které Karviná často soupeře přehrávala. Vždyť z prvních osmi branek ve druhém poločase dali hned pět Karvinští. Velmi solidní pasáž Baníku pokračovala i nadále a ve 47. minutě byl rázem stav jen o osm branek, a to 24:32. Hlediště neustále hnalo českého mistra vpřed a hráči v zeleném ztratili respekt vůči hvězdnému soupeři, jehož vedení se začalo tenčit.

Byť minuty ubíhaly a Flensburg nechtěl dopustit selhání a ztracení náskoku, Baník pokračoval v tvrdé práci dál. V samotné koncovce zápasu se domácím ještě několikrát podařilo rozradostnit své fanoušky. I když se poločasové skóre jevilo hrozivým dojmem, Karviná se herně zvedla a za duel s Flensburgem, který nakonec skončil 31:41, si Baník vysloužil ovace ve stoje.