Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Chorvatsko – Česko 30:29. Dorostenci po porážce v EURU končí na 14. místě, které zaručuje postup na MS 2025

17/08/2024 | reprezentace, mládež
V napínavé bitvě měli od začátku navrch Chorvaté, kteří v jednom momentu v první půli vedli dokonce o osm zásahů. Vysoké vedení ale nedokázali udržet, naopak se ve druhém poločase s Čechy neustále přetahovali. I když soupeř z Balkánu nakonec uhájil nejtěsnější možnou výhru, mohli slavit i dorostenci národního týmu. Konečné 14. místo na EURU jim totiž zajistilo účast na mistrovství světa 2025.

I porážka stačila k postupu na světový šampionát

M18 EHF EURO 2024 | Chorvatsko - Česko 30:29 (17:13) | 17. 8. 2024
Rozhodčí:
 Georgi Doychinov– Yulian Goretsov (oba BUL)
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5
Vyloučení: 2:1

Sestava a branky Chorvatska: Šaric, Klaric, Sunajko – Grubišic 9, Tokic 7, Šprem 4, Martinko 3, Vicic 3, Tomic 2, Pomper 1, Horvat 1, Vidovic, Moslavac, Pavicic, Mucic, Javorcek.

Sestava a branky Česka: Mičke, Novák L. – Skopár 10, Vomáčka 7, Mahušek 5, Škopek 2, Koníček 2, Šíma 1, Baumruk 1, Kakač 1, Voves, Mráz, Kunert, Kušner, Pešák, J. Novák.

Češi se zpočátku drželi o jednu branku napřed, ale po dvou zásazích Grubišice v řadě otočilo Chorvatsko vývoj utkání na svou stranu. Na svého spoluhráče navíc navázali i Tokic s Pomperem a rázem soupeř vedl už 6:3. Na začátku 21. minuty zvyšoval Šprem na rozdíl osmi branek, ale národní tým se ještě dokázal zvednout a do kabin odcházel se čtyřgólovým mankem.

FOTO+TOP: Stefan Ivanovic

Po pěti minutách druhé půle sice prohrávali Češi o dva zásahy, ale čtyřmi trefami v řadě sami odskočili do vedení 21:19. Soupeř vzápětí srovnal a od té doby se obě reprezentace v zakončení přetahovaly. Mírně navrch měli přeci jen Chorvati, kteří po většinu času drželi těsný náskok a ve výsledku se radovali z nejtěsnější možné výhry 30:29.

Dorostenci uzavřeli evropský šampionát na 14. místě, čímž si zajistili místenku na nadcházejícím mistrovství světa v roce 2025.