Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Rakousko 29:28. Skvěle! Dorostenci si těsnou výhrou na EURU zajistili účast na MS

16/08/2024 | reprezentace, mládež
Národní tým do 18 let započal boj o konečné třinácté místo skvěle a po těsné výhře nad Rakouskem si pojistil pozici v nejlepší evropské patnáctce, která postupuje na mistrovství světa. Poslední utkání odehrají dorostenci proti Chorvatsku o třináctou příčku.

Dorostenci zvládli důležitý zápas

M18 EHF EURO 2024 | Česko - Rakousko 29:28 (17:15) | 16. 8. 2024
Rozhodčí:
 Metodija Ilievski – Mihajlo Ilievski (oba MKD)
Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3
Vyloučení: 4:0

Sestava a branky Česka: Mičke, Novák L. – Skopár 5, Mahušek 5, Kakač 5, Baumruk 4, Pešák 3, Koníček 3, Vomáčka 2, Šíma 2, Voves, Mráz, Kunert, Kušner, Škopek, J. Novák.

Sestava a branky Rakouska: Bergmayer, Hanoun – Danhel 5, Pausits 5, Wieder 5, Szilágyi 3, Frühstück 2, Fritsch 2, Pieber 2, Schranz 1, Stierschneider 1, Baxter 1, Tikvic 1, Gaydusek, Jadzic, Achilles.

Češi zpočátku tahali za delší konec a drželi si těsný náskok, po dvou gólech Kakače pak odskočili na 6:3. Následně začali Rakušané dotahovat a vyrovnali za stavu 9:9, jenže po dvou zásazích Šímy v řadě opět národní tým získal vedení na svou stranu. Důležitá byla krátká sekvence od 21. minuty, kdy se dorostenci Česka prosadili třikrát za sebou, čímž si vytvořili zajímavý náskok do poločasu, který nakonec ovládli poměrem 17:15.

FOTO+TOP: Mario Matkovic

Po šesti minutách druhé půle vyrovnával Pausits na 20:20, jenže Koníček se Skopárem vrátili národnímu týmu dvoubrankové vedení zpět. Rakušané sice byli na dostřel, ale česká reprezentace si svědomitě hlídala i těsný náskok. Když na začátku 59. minuty zvyšoval Baumruk na 29:26, věděli svěřenci trenéra Jiřího Hynka, že musí vítězství uhájit až do sirény, což se jim povedlo. I když soupeř ještě dvakrát skóroval, vyrovnat už nedokázal.

Češi se díky výhře posunuli do boje o konečné 13. místo, v němž vyzvou Chorvatsko. Zároveň si ale těsnou výhrou proti Rakousku zajistili účast na příštím světovém šampionátu, což potěšilo hlavního trenéra dorostenců: „Bylo strašně důležité pro tým konečně poznat pocit vítězství. Neskutečně si vážíme postupu, dostat se na mistrovství světa byl náš hlavní cíl. Těšíme se na další léto plné házené,“ dodal Jiří Hynek.