Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Slovinsko – Česko 35:21. Dorostenci nezvládli zápas se Slovinci a zahrají si o třinácté místo

15/08/2024 | reprezentace, mládež
Národní tým do osmnácti let si na evropském šampionátu připsal druhou porážku za sebou, a to rozhodlo o tom, že si svěřenci Jiřího Hynka zahrají o konečné 13. až 16. místo. O motivaci je však postaráno, protože je stále ve hře místenka na světový šampionát, kam se probojuje čtrnáct nejlepších mužstev z právě probíhajícího mistrovství Evropy.
Slovinsko  – Česko 35:21. Dorostenci nezvládli zápas se Slovinci a zahrají si o třinácté místo

Dorostenci favorizované Slovinsko nepřekvapili

M18 EHF EURO 2024 | Slovinsko - Česko 35:21 (16:10) | 15. 8. 2024
Rozhodčí:
 Ivo Bosnjak – Josip Maric (oba BIH)
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1
Vyloučení: 2:2

Sestava a branky Slovinska: Sandic, Mlakar – Drnovšek 4, Šcuka 4, Peternel 2, Novak 3, Orac Istenic 1, Štaleker T. 3, Gregoric, Dragic, Staleker M. 5, Atlija 4, Anzic 5, Strehar 2, Pajk 2.

Sestava a branky Česka: Mičke, Novák L. – Skopár 4, Vomáčka 6, Šíma, Baumruk 1, Voves, Mahušek 2, Mráz, Kunert, Kušner 1, Kakač, Pešák, Škopek, Koníček 3, Novák J 4.

Na rozdíl od předešlého zápasu se českému týmu náramně vydařil vstup do utkání. Slovinci se rozjížděli pomaleji a Češi v 10. minutě vedli zásluhou Daniela Mahuška už 5:1. Vedení ale týmu ze srdce Evropy příliš dlouho nevydrželo a Slovinsko pomalu začalo přebírat otěže zápasu do vlastních rukou, jelikož už za pět minut vyrovnal na 6:6 Arne Strehar.

Češi bohužel nedokázali nástup Slovinců zachytit, a navíc za dlouhých devět minut skórovali jen jednou. Když se na konci 21. minuty prosadil Martin Drnovšek, soupeř vedl již 12:7. Českému celku ještě dodal naději na zvrat dvě a půl minuty před koncem poločasu svou brankou Dominik Skopár, jenž korigoval na 10:14. Avšak Slovinci se do přestávky trefili ještě dvakrát, a tak dorostenci odcházeli do kabin s šestibrankovou ztrátou. „Prvních deset minut bych určitě hodnotil pozitivně, bohužel po oddechovém čase soupeřů jsme začali dělat spoustu chyb a Slovinci nás za to trestali,“ shrnul průběh prvního dějství Mahušek.

FOTO+TOP: Mario Matkovic

Ve druhé půli pokračovalo střelecké trápení národnímu týmu. První branku po změně stran obstaral až ve 35. minutě nejlepší střelec utkání Tomáš Vomáčka, který se nakonec zastavil na šesti trefách. Brankostroj Slovinců se od té doby rozjel na plné otáčky, a byl to znovu Drnovšek, který ve 44. minutě zvyšoval už na 25:15.

Tomáš Koníček si v utkání připsal tři branky. Jeho trefa deset minut před závěrečnou sirénou ale znamenala jen zkorigování stavu na 19:29. Slovinci v závěrečných minutách ještě rozdíl ve skóre navýšili. O poslední branku zápasu se postaral Denis Atlija a uzavřel na konečných 35:21 z pohledu soupeře. „Ve druhém poločase jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale bohužel se nám to nepodařilo. Zbytek zápasu byl z naší strany hodně špatný a ten výsledek hovoří za vše,“ neskrýval zklamání Mahušek.

Jiří Hynek, trenér dorostenecké reprezentace: „Tentokrát jsme hodně dobře začali, ale potom nám zase odešla hlava, základní principy. Stojí nás to hodně sil, stojí nás to sebevědomí. Je potřeba se z toho oklepat, protože pořád máme o co hrát. Ve hře je stále postup na mistrovství světa a musíme pro to udělat maximum.“